صفحه ها
دسته
لينکستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 180504
تعداد نوشته ها : 262
تعداد نظرات : 27
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

نوع جدیدی از یک ورم قدیمی در حال انتشار در یاهومسنجر است که امکان کنترل رایانه‌های آلوده شده به این بدافزار را برای هکرها فراهم می‌کند.

یک پیام فوری با صورتک خندان و همراه با عکس لینک شده‌ای که ظاهرا ازسوییک دوست ارسال شده، درواقع ورمی است که در حال انتشار در یاهومسنجر است.

محققان در شرکت‌های BitDefender ،BKIS و سیمانتک به صورت جداگانه به کاربران یاهومسنجر درباره حمله این ورم که به سرعت در حال گسترش است، هشدارداده‌اند.

به گزارشایسنا، تیم امنیتی BitDefender در رومانی از زمان شناسایی آن در هفته گذشته شاهد نرخ آلودگی ۵۰۰ درصد در ساعت به این ورم در این کشور بوده است.

این ورم که از سوی این شرکت‌ها به نام‌های Palevo ،W32.Ymfocard.fam.Botnet و W32.Yimfoca شناسایی شده نوع جدیدی از یک ورم قدیمی است که کاربر را برای ذخیره کردن یک فایل تصویری که درواقع یک کد مخرب است، فریب می‌دهد.

طبق گزارش BitDefender، این ورم حامل بک دوری است که به هکرها امکان می‌دهد برای نصب نرم‌افزارهای مخرب بیش‌تر، سرقت فایل‌های اطلاعات، ردگیری کلمات عبور، ارسال هرزنامه یا حملات مخرب به سیستم‌های دیگر کنترل کامل رایانه آلوده را به دست بگیرند.

این ورم هم‌چنین از طریق سایت‌های اشتراک‌گذاری نقطه به نقطه مانند Kazaa و LimeWire نیز منتشر می‌شود و پس از نصب شدن در رایانه کاربر به نوعی خود را تنظیم می‌کند که پس از هر بار راه‌اندازی شدن رایانه اجرا شود وبه‌صورت خودکار خود را به تمامی افراد موجود در فهرست تماس‌های کاربر ارسال می‌کند. 


چهارشنبه پنجم 1 1388
X